scorecardresearch

Napo 3 Napo ile Güvenli Hareketler

71 izlenme
Kategori Eğitim
Eklenme Tarihi 4 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Bu filmde işyerinde güvenli taşıma eylemi vurgulanmak istenmiştir. Filmin merkezinde, diğer iç ve dış taşıma şekillerinin yanı sıra, bir fork-lift aracı bulunmaktadır.

Filmde, saha güvenliği, kişi güvenliği, araç güvenliği, bakım, görülebilirlik, ters çevirme, yükleme ve boşaltma konularından sahneler bulunmaktadır. Özellikle yeni ve genç çalışanlar başta olmak üzere, tüm çalışanlar için kullanılabilir.

Filmin ana teması, işyerinde taşıma işleminin iyi organize edilmesi ve yönetilmesi gerektiğidir. Bu doğrultuda, üst düzey yöneticiler tarafından planlama, uygulama ve izleme faaliyetlerinin yapılması; tehlike ve risklerin teşhis edilmesi amacıyla risk değerlendirmesi ve buna karşılık uygun eylemlerin gerçekleştirilmesi gerektiği konuları ele alınmaktadır. Aynı zamanda, gerekli eğitimin sağlandığı ve gözetimin gerçekleştirildiği çalışanların uygun davranışlarda bulunması gerektiği; risklerin azaltılması ve tehlikelerin en doğru şekilde yönetilmesi anlamında katılımcı bir yaklaşım sergilenmesi gerektiğinin altı çizilmektedir.
Etiketler